Hayvanlar Alemi kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan bulunamadı.

Hayvanlar Âlemi

Hayvanlar insanlığın başladığı günden beri insanlarla iç içe bir yaşam döngüsü içindedir. Hayvanların olmadığı bir dünyada insanların var olabilmesi mümkün değildir. Hal böyleyken pek çok hayvanla sürekli temas halinde yaşanması da gayet normal bir durum olarak karşımıza çıkar. Pek çok amaçla beslenen ve büyütülen birçok hayvan türü, bir şekilde insan hayatı için önemli bir yere sahiptir. Daha çok kedi ve köpekle ilişkili bir hayat sürülüyor gibi görülse de aslında küçükbaş ve büyükbaş besiciliği, balıkçılık ve çok daha fazlası insanlara hizmet etmektedir.

 Hayvancılık hem gelir hem de tüketim kaynağı olarak ülkemizde çok gelişmiştir, ancak bir o kadar da evcil hayvan beslenmesi yaygındır. İnternet ilanları üzerinden alımı ve satımı yapılabilen tüm hayvanlara ulaşmanız hem kolay hem de zahmetsizdir.

İnternet İlanları Üzerinden Hayvan İlanlarına Ulaşma

En çok rağbet gören konu evcil hayvan ilanları olsa da, beslenme sebebi ve konumuna göre pek çok hayvan için ilanlar internet üzerinden verilmektedir. Kıbrıs hayvanlar alemi platformu üzerinden ulaşabileceğiniz onlarca çeşit hayvana, aradığınız şartlar ve türe göre seçim yaparak ulaşmanız mümkündür. Kedi ve köpek cinslerinin en çok arandığı bu platformlarda, yavru ya da yetişkin pek çok kedi ya da köpeğe ulaşmanız ve sahiplenmeniz mümkündür. Ayrıca diğer ev hayvanlarından olan bazı sürüngenler ve balıklar da yine bu platformlar üzerinden sizlere sunulur.

 Ülkemizin pek çok kısmında beslenmesi ve bakımı üstlenilmiş olan küçükbaş ve büyükbaş hayvanlara da bu site üzerinden istediğiniz sayıda ulaşmanız ve sahiplenmeniz mümkün kılınır. Besleme amacı ve şartlarına göre seçeceğiniz bu hayvanlar için gerekli olan pek çok aksesuar ve bakım ürünleri gibi, yem ve mamalara da bu platformlar üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

İnternet İlanları Üzerinden Hayvan İlanları Verme

Pek çok sebeple artık bakamadığınız hayvanlarınız için yeni sahipler bulmak artık çok kolay olmaktadır. Aynı şekilde üreticiliğini yaptığınız pek çok hayvanı da bu platformlar üzerinden satabilirsiniz. Yapmanız gereken beslediğiniz ya da ürettiğiniz bu hayvanların türüne göre ilan kategorisine, hayvanlarınızın özellikleri ve bakım şartları ile ilgili bilgiler sunmak ve ayrıca hayvanlarınıza ait resim ya da video gibi medyalar eklemektir.  

Çok kısa sürede pek çok insana ulaşan bu ilanlarınız ile hayvanlarınızı yeni sahiplerine ulaştırmanız mümkündür. Girne hayvanlar alemi üzerinden yayınlayabileceğiniz bu ilanlar ile pek çok müşteri aradığı hayvana ulaşabilecektir. Ayrıca çoklu satım şansı da yine bu platform üzerinden mümkündür. Hayvanlarınıza ait ve artık kullanmayacağınız pek çok aparat, aksesuar ya da yem gibi ürünleri de ilan vererek paraya dönüştürme olanağı sizlere sunulmaktadır.

Evcil Hayvanlar

İnsanlar evlerinde bir hayvanla yaşamayı severler. Bir dost olarak edindikleri bu hayvanlar, yıllar içinde ailenin bir parçası olurlar. İnsanlara en bağımlı türler arasında bulunan kedi ve köpekler, bu kategoride çok fazla rağbet görürler. Binlerce çeşit kedi ve köpek çoğu zaman ücretsiz olarak sahiplendirilse de bazı türler ücretli olarak sizlere sunulur.

Kendi aradığınız kriterlere uygun olan hayvanlardan birini sahiplenmek sizin seçiminizdir. Bu hayvanları edinmeden önce araştırma yapmalı, gerek duyulabilecek her türlü ihtiyacı, hayvan eve getirilmeden önce temin edilmelidir.

Bir bebekten farkı olmayan bu canlılar için gerekli olan mama, su ve barınma ihtiyaçları sizin sorumluluğunuzdadır. Bunların dışında yataklar, fırçalar, bakım ürünleri, şampuan ve tuvalet ihtiyaçları da yine bu platformlar üzerinden tedarik edebileceğiniz ürünlerdir. Ayrıca belli bir sebepten ötürü artık bakamadığınız herhangi bir kedi ya da köpeğinizi sizin de internet ilanları üzerinden ırkını ve yaşı gibi belli başlı özelliklerini ve bakım şartlarını belirterek sahiplendirme yapmanız mümkündür.

Akvaryum Balıkları

Pek çok insanın ilgi alanlarından biri olan balıklar da kendi içlerinde yüzlerce türe sahiptir. Daha çok dekorasyon ve şıklık için tasarlanan akvaryumlar içinde beslenen bu canlılara bulunduğunuz her bölgede ulaşmanız mümkün değildir. Çok nadir türlere de sahip olan balıklar için internet ilanları üzerinden erişim sağlamanız mümkündür. Ayrıca kendiniz de bu balıkları üreterek satma şansına sahipsiniz.

 Sizler de elinizde bulunan balıkların türü ve özelliklerini sunan bir ilan hazırlayarak, meraklıları için bu ilanları paylaşabilirsiniz. Ayrıca balıklar için gerekli olan her türlü yem, akvaryum ya da filtre gibi ürünlere ilanlar üzerinden ulaşabilir, elinizde bulunan bu aksesuarları ilanlar ile sizler de satışa sunabilirsiniz.

Kümes Hayvanları

Kümes hayvanları bakımı ve beslenmesi en kolay hayvanlardan biri olarak, ülkemizde çok yaygındır. Belli bir alan içerisinde çok fazla sorun çıkarmadan yaşayabilen bu canlıların beslenmesi, genel olarak yumurta ve et tüketicileri için yapılmaktadır. İnsanlara en büyük protein kaynaklarından ikisini sunan bu canlılar, pek çok çeşide sahiptir. Tavuk, horoz, kaz, ördek ve hindi gibi türevleri bulunan bu canlılar, internet ilanları üzerinden tek ya da toplu bir şekilde satışa sunulur. Lefke hayvanlar alemi ilanları üzerinden ulaşabileceğiniz bu hayvanları, yine bu platform üzerinden sizler de satışa sunabilirsiniz. Ayrıca gerekli olan bakım ürünleri ve ihtiyaçları da yine bu platformlardan sağlayabilirsiniz.

Kümes hayvanları grubunda bulunan güvercinler ise, pek çok seveni bulunan bir hayvandır. Özellikle besleyiciliklerini yapan ve tüm türlerine sahip olmaya çalışan pek çok insan bulunur. Güvercinlere internet ilanları üzerinden sahip olmanız mümkündür.

Büyükbaş Hayvanlar

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ülkemizin daha çok doğu tarafında yaygın olsa da, genel olarak tüm ülkede besleyiciliği ve üreticiliği yaygın olan hayvanlardır. Etinden ve sütünden faydalandığımız bu hayvanların bakımı özel ilgi ve dikkat gerektirir. Toplu halde otlatılan ve gezdirilen bu hayvanlar için doğada pek çok tehlike bulunur ve hayvanların sorumluluğunu alan kişinin bu konulara hazırlıklı olması gerekir. Büyükbaş hayvan besiciliği tüketim için yapılsa da dini ihtiyaçlardan olan adak ve kurban gibi konular için de besiciliği yapılmaktadır.

Pek çok çiftlikte üretimi yapılan bu hayvanların satışı da yine internet ilanları üzerinden yürütülür. Tekli veya toplu olarak satılan bu hayvanlar pek çok konuda insanların ihtiyaç duyduğu hayvanlardan biridir. Ayrıca elinizde bulunan bir ya da daha fazla büyükbaş hayvanlarınızı ilanlara resimleri ile beraber koyabilir, özelliklerini müşterilere sunabilirsiniz. Adaklık, sütlük ya da damızlık olarak satışa sunulan bu hayvanlar, ihtiyaçlara göre temin edilmektedir.

Küçükbaş Hayvanlar

Ülkemizde yine çok yaygın olan küçükbaş hayvan besiciliği, insanlara çok faydası olan pek çok konu için üretimi ve besiciliği desteklenen hayvanlardır. Eti, sütü ve kürkü için beslenen ve büyütülen bu hayvanlar, büyükbaş hayvanlarda olduğu gibi adaklık ve kurbanlık olarak da çok fazla rağbet görürler. Mağusa hayvanlar âlemi ilanları üzerinden ulaşabileceğiniz bu hayvanları, sizler de elinizde bulunması halinde sürü halinde ya da tek olarak satışa sunabilir ve özelliklerinden bahsedebilirsiniz.

Diğer İlanlar

Hayvanlar âlemi kategorisi altında toplanan diğer alt kategoriler ise sürüngenler, böcekler, deniz canlıları, aksesuarlar ve bakım ürünleridir. Pek çok ilana ulaşım sağlayabileceğiniz sitemiz üzerinden, sizler de üretimini yaptığınız ya da bakımını artık sağlayamadığınız hayvanlarınızın ilanlarını koyarak, güvenle satışlarını sağlayabilirsiniz.